Що ти «куриш»?! або Секрет енергії івент менеджера

Що ти «куриш»?! або Секрет енергії івент менеджера

Івент менеджер Юля Зелінська

Що ти “куриш?!” – якось запитав мене один з учасників івенту – стільки часу активна, весь день у взаємодії з людьми і ти далі сіяєш і така бадьора. Звідки стільки енергії? – дивувався він.

Коли робочий день стартує в 6:14 і триває 22години, а бува через 1,5-2год стартує наступний.

Переглядаючи фото з івенту, я часто сама дивуюсь як можна бути такою радісною, сконцентрованою і нонстоп в комунікації. 

 

Моя команда чарівників, яких традиційно називають волонтерами, щоівенту питають – як ти це робиш? А учасники подій уже на афтерпаті чи на закритті форуму підходять в тихенько запитують: Що ви «курите?»

  Корпоратив організатор Юля Зелінська

Я люблю це називати емоційне сп‘яніння.

 

Буду відвертою, буває що дивлюсь фото і думаю – упс, я жахливо виглядала на події і повірте, солідно аналізую весь проект: від першого дзвінка чи меседжа клієнта і до таксі, коли закрила зал. 

 

Та є ще додаткова мотивація світитись на івенті – професійні фотографи, що ловлять кожен погляд, подих і найменші мімічні рухи. 

Ось так проаналізувавши свої проекти від форумів до ювілеї міжнародних компаній, виїзні проекти і організацію національних та міжнародних подій, здається я з‘ясувала що ж я курю 😉

 

Так ось, мої три “цигарки”:

  1. Ранок – коли прокидаєшся від люблячого погляду. І ніяка відстань цьому не завада. Та правда, що чим менша відстань тим міцніше чіпляє 😉 
  2. Вода, сніданок і молитва. Душу наповнили посмішкою, а тіло сніданком. Чому сніданок, а потім молитва? Щоб думки були не про їжу, а повністю концентрувались в молитві. 
  3. Краса – вибігайте з дому в такому вигляді, в таких відчуттях які вам по душі. Ваша перша підтримка на події – це ви самі. Часом доводиться глянути в дзеркало і сказати «я зможу». Івенти – штука без репетицій, ефір живіше живого, а усі-усі люди в залі покладаються на вас.
Топ-5 фільмів про івент менеджмент

Топ-5 фільмів про івент менеджмент

Професія івент-менеджера ще досі незрозуміло звучить для багатьох:

  • Хто ця людина – інвентер?
  • Чим займається?
  • За що ж платять івент-експертам?

Аби багато не говорити, підготувала підбірку топ-5 фільмів, що наглядно демонструють життя івент менеджера та івенти.

Фільми про івент-менеджерів:


1+1= Весілля (Le sens de la fete, 2017)

Фільм про івент менеджера 1+1=Весілля

Кращий фільм, що демонструє реалії організації подій, комунікацію з клієнтами, факапи та лайфхаки івентів. В основі сюжету організація розкішного весілля у заміському маєтку у Франції. Локація – розкішна й романтична, однак додає чимало завдань організаторам і витрат до бюджету замовнику. Мені подобається, що у фільмі продемонстрували такі аспекти з роботи івентера, як управління очікуваннями клієнта, переговори, процеси прийняття рішень, необхідність прийняття змін як явища. 

До речі, розбираємо кейси з цього фільму на моєму курсі «івент менеджмент»

 

 

Весільний організатор фільм


2. Весільний переполох або Весільний планувальник (Wedding planner, 2001)

 

Дженффер Лопес у ролі Мері Фіоре мабуть найвідоміша амбасадорка івент професії, адже фільм переглянули мільйони шанувальників. Хоча фільм здебільшого мело-романтичний, однак режисеру вдалось продемонструвати етапи приготування до івенту, метушню у день весілля, а також роль івент планувальника в успіху події.

 

 

Такер і його мрія фільм

3. Такер: Людина і його мрія

(Tucker: The Man and His Dream, 1988)

Захопив мене фільм передусім тим, що знятий ще у 1988 році. Прекрасно демонструє лаунч продукту, фандрейщингову(інвестиційну) кампанію та й в цілому показує шлях та вартість здійснення мрій. Усе це на прикладі реальної історії винахідника Престона Такера, який працював над випуском авто і насмілився кинути виклик великій трійці автовиробників й політикам. 

Вцілому, впродовж фільму можна чимало почерпнути і для івентера, адже коли ми «продаємо» ідею івенту, то робимо те саме, що й Такер у фільмі. 

 

 

Фільм батько нареченої

4. Батько нареченої (Father of the Bride, 1991)

Найпопулярніший тип івенту – весілля, яке наречена забажала відсвяткувати вдома. Як підготувати локацію? А про парковку для 200+ гостей поруч будинку? 

У фільм ви небагато побачите івент-менеджера, адже вся увага прикута до сторони клієнтів: як приймаються рішення при замовленні весілля, як реагують на той же торт наречені, а як їх батьки та багато іншого. Фільм відкриває «потойбіччя» клієнта, його переживання, комплекси і мрії. Навчитись розуміти, чути клієнта, а часом допомогти йому почути самого себе – чи не ключова роль івентера. І мої улюблені сцени з фільму – лебеді у ванні та флорист, що сушить феном тюльпани на газоні. Вартість весілля 250$ на людину – від цієї суми батько нареченої мало не збожеволів. Як оптимізували бюджет? На які граблі наткнулись через жагу «зекономити»? Шукайте відповіді у фільмі. 

Щоб ваш івент вийшов у плюс сміливо користайте з мого шаблону бюджету, який допоможе тримати руку на пульсі фінансів та заробити на події. 

 

Фільм Великий Гетсбі
5. Великий Гетсбі (The Great Gatsby, 2013)

Час помилуватись розкішними вечірками в стилі Гетсбі. Кольори, декорації, музика. Драми учасників, їх поведінка на івенті. Перегляд фільму буде корисним особливо тим, хто готує вечірку в стилі тих років. До речі, останні роки івенти в стилі Гетсбі дуже популярні серед замовників корпоративів, днів народжень. 

 


Черпайте натхнення та інсайти!

Приємного перегляду фільмів і запрошую до їх обговорення у коментарях 😉

 

WEEZE або Веце – казкове містечко близь Дюссельдорфа

WEEZE або Веце – казкове містечко близь Дюссельдорфа

Знайомство з Веце (німецькою Weeze) розпочалось з вільного часу, коли ми очікували літак до Малаги, Іспанія. Про цю подорож детально розповідаю у статті Іспанія починається у Франкфурті.

Веце знаходиться на північному-заході Німеччини в 10-ти кілометрах від Нідерландів. Дух життя в місто “вселяють” туристи, які здійснюють пересадку у місцевому аеропорту Düsseldorf Weeze Airport (NRN), що всього в 4 км від центру містечка. Власне і я опинилась у Веце, очікуючи літак до Малаги. На сайті аеропорту дуже детально і доступно розписано яким видом транспорту і куди можна дістатись безпосередньо з аеропорту (як по Німеччині так і в Нідерланди).

Автобус до Веце прибуває до платформи одразу навпроти виходу з терміналу 1, на платформі є таблиця з розкладом і назвою маршруту, а також рекомендую уточнити у водія напрям руху.

Квиток з аеропорту в місто коштує 2,8євро, це в одну сторону для дорослого. І ось перший лайфхак: Купіть квиток на 4 години і тоді дорога у дві сторони обійдеться в 4,2євро (замість 5,6€).

Купіть квиток на 4 години і тоді дорога у дві сторони обійдеться в 4,2євро (замість 5,6€).

В багатьох містах в громадському транспорті є два типи квитків: разовий проїзд і квиток на час. Квиток “в одну сторону” – це разовий проїзд, квиток “на 90хв” – це на час.

Лайфхак 1-й: Квитки

Знайомство з містом стартує з вокзалу, кінцева зупинка автобусу (вона ж початкова, коли повертатись до аеропорту). Маленькі, акуратні будиночки в одному стилі, багато зелені довкола. Ми роззирнулись і пішли на другу сторону вокзалу. Просто йшовши вулицею, яка видалась нам центральною, ми дійшли до самісінького центру міста, по дорозі зустрівши піцерію, кафе з морозивом, два супермаркети й пекарню. Затамували подих, коли опинились в самому серці міста. 

Ми не одразу зрозуміли, що йдемо по проїжджій частині. Я відчувала себе наче на знімальному майданчику, це було схоже на парк в Дубаї Global Village (Всесвітнє село), де в мініатюрі побудовані різні будинки в національних стилях.

[Фото з Веце]. Ось подивіться самі. І невелике відео.

Місто спокійне, було малолюдно, з населення переважали люди похилого віку, яких зустріли і в ресторані, і в пекарні. 

В ресторані довелось платити готівкою, адже до оплати приймали лише картки платіжної системи Maestro

Здивувало ось що: в ресторані довелось платити готівкою, адже до оплати приймали лише картки платіжної системи Maestro (скільки подорожую Європою – таке вперше, щоб лише одна платіжна система була актуальною). Офіціантка розмовляла англійською, меню також було двомовним. Пообідали смачно!

В Німеччині досі читають паперові газети!

Звичним є зустріти стос газет на столику в ресторані, лоббі готелю чи просто у кав’ярні.

Супермаркет і пляшка.

 

Після обіду ми вирушили у супермаркет за водою. На наш подив – просто негазованої мінеральної води ми не знайшли, і пішли у другий магазин. Юху! Знайшли воду і ще прикупили солодощів в дорогу.

У літак воду брати не можна. Дозволяються лише рідини в ємностях до 100мл. Загальний об’єм рідин в ручній поклажі має не перевищувати 1л. 

Однак, воду можна купити в зоні Duty Free або ж на борту літака.

Ну і в багаж можна пляшку-другу води закинути =)

Вода у пластиковій пляшці. Безпосередньо в супермаркеті є автомат з прийому пластикових пляшок. Як ви знаєте, я за GO Green (свідоме споживання, роздільний збір відходів, вторинну переробку і тд.) і не могла впустити нагоду протестувати як працює автомат з прийому пластику.

Отож, я допила свою воду і повернулась до автомату. Пригледілась на наліпки, що є інструктажем.

Поклала пляшу. Автомат “з’ї” її і видав мені чек.

Я підійшла до каси, спитала у продавчині, вона ж касир, що мені з цим чеком робити. Вона провела мене на касу і видала суму, зазначену на чеку.

Одна пластикова пляшка об’єму 0,5 л вартує 25 євроцентів або ж 7,4грн.

До речі, ці ж 25 євроцентів ви платити додатково до вартості води. Отож, якщо вода коштує 40 центів, то на касі ви платити 40+25=65 центів.

Викидаєте пляшку – то це рівноцінно викиданню 25 центів. Ну що, скільки за сьогодні євро викинули?!

Ось так, в аеропорті можна долучитись до благодійності – занотували собі ідею для фандрейзингу?

В аеропортах часто розміщують скрині для збору пожертв. Найбільш поширена скриня – це збір грошей, така собі скриня міжнародної валюти. Туристи в яких залишився дріб’язок або бува і чимала решта коштів в національній валюті країни з якої вибувають – залюбки жертвують ці кошти.

Чому так?

Кошти не зажди можна обміняти у свою валюту (наприклад євромонети не обмінють в гривні), а можливо так співпали зірки, що у вас на руках 2000-3000 форінтів угорських і це саме там мить для благодійності =)

Підсумки прогулянки Веце (Weeze):

 

1. Містечко Веце варте уваги, особливо якщо здійснюєте пересадку в аеропорту Düsseldorf Weeze Airport (NRN). Краще ситно пообідати в місті, ніж булочкою (бейглом, сендвічем, круасаном) в аеропорту. Вартість обіду від 10€.

2. Подорож з Аеропорту Дюсельдорфа (NRN) до Веце вартує 4,2€.

3. Місто тихе, затишне і повільне, що створює відчуття прогулянки в мультику =)

4. З визначних пам’яток міста: костел святого Киріяка (римо-католицький храм),  площа Ринок, ЗООпарк, історичний музей.

5. Цікавитесь історичними фактами? Ось тут коротка історія міста Веце: https://www.weeze.de

 

Ну що ж – полетіли далі до Малаги!

Веце (Weeze) – казкове місце в Німеччині

В якості рекламної паузи розповім про маленьке містечко Веце у Німеччині. Зі Львова ми прилетіли у невеличний, однак міжнародний, колись військовий, аеропорт, що нині зветься Дортмунд Веце (подати англ назву). Часу у нас було понад 2 год, ми почитали, що їхати  в місто хвилин з 10-15 на автобусі і вирішили пообідати у Веце. 

Враження про місто – наче в казці побувала. Ось кілька фото, загляньте і ви у казку

Іспанія розпочинається у Франкфурті =)

Іспанія розпочинається у Франкфурті =)

Моя травнева мандрівка в Іспанію розпочалось взимку, коли я святкувала свій день народження у Франкфурті-на-Майні (Німеччина). Впродовж кількох днів ми теревенили про культуру, серіали, релігію, місця, які хочеться відвідати і навіть обмінялись кількома фото. Помріяли тай досить, далі гуляли собі Франкфуртом. І ось ввечері, за чаркою апельсинового соку, обмінювались фотографіями за минулий день і бац – сповіщення у телеграм каналі про акцію на квитки в Малагу (Іспанія).

Спочатку ми просто посміялись з цього, а за мить уже вчитувались в умови акції і перевіряли залишки коштів на картці (перевернутий смайл). Ось так опівночі ми придбали квитки до Малаги зі Львова.

Як каже Ліна Костенко: Кожен фініш – це по суті старт!

Так фініш Німеччини став стартом Іспанії =)

Панорамний вигляд на місто Малага, регіон Андалусія, Іспанія
Панорамний вигляд на місто Малага, регіон Андалусія, Іспанія

 

Історію мандрівки ви вже знаєте, а тепер деталі, явки і паролі =)

 

Розпочну з маршруту, завершу бюджетом, а що буде в середині – читайте =)

 

Акційні квитки, про які йшлось на початку, були від компанії Ryanair Львів-Дюсельдорф Веце-Малага-Дюсельдорф Веце-Львів. Загальна вартість авіаперельоту на таку дистанцію у понад 3500 км обійшлась ххх грн, а з пріорітетною посадкою ххх. Нагадаю, що пріорітетну посадку на літак купляємо у разі великої ручної поклажі (все що більше 20*30*40см), тоді в літак можна брати і валізу на коліщатах (з розумними параметрами звісно, а не чемойдан, в який самі поміщаєтесь =)). Тривалість перельоту Львів-Малага (з пересадкою у Дюсельдорфі) становить ххх год, а ось у Дюсельдорф летіти всього 2 год 10хв.

[фото посадкових талонів, літака чи аеропорту]

В якості рекламної паузи розповім про маленьке містечко Веце у Німеччині. Зі Львова ми прилетіли у невеличний, однак міжнародний, колись військовий, аеропорт, що нині зветься Дортмунд Веце (подати англ назву). Часу у нас було понад 2 год, ми почитали, що їхати  в місто хвилин з 10-15 на автобусі і вирішили пообідати у Веце. 

 

Враження про місто – наче в казці побувала. Ось кілька фото, загляньте і ви у казку

 

Як дістатись до Веце, що вразило і для чого вам туди їхати – розповідаю ось тут: 

Щоб не відволікатись від Іспанії про Веце детально ось тут: