Знайомство з Веце (німецькою Weeze) розпочалось з вільного часу, коли ми очікували літак до Малаги, Іспанія. Про цю подорож детально розповідаю у статті Іспанія починається у Франкфурті.

Веце знаходиться на північному-заході Німеччини в 10-ти кілометрах від Нідерландів. Дух життя в місто “вселяють” туристи, які здійснюють пересадку у місцевому аеропорту Düsseldorf Weeze Airport (NRN), що всього в 4 км від центру містечка. Власне і я опинилась у Веце, очікуючи літак до Малаги. На сайті аеропорту дуже детально і доступно розписано яким видом транспорту і куди можна дістатись безпосередньо з аеропорту (як по Німеччині так і в Нідерланди).

Автобус до Веце прибуває до платформи одразу навпроти виходу з терміналу 1, на платформі є таблиця з розкладом і назвою маршруту, а також рекомендую уточнити у водія напрям руху.

Квиток з аеропорту в місто коштує 2,8євро, це в одну сторону для дорослого. І ось перший лайфхак: Купіть квиток на 4 години і тоді дорога у дві сторони обійдеться в 4,2євро (замість 5,6€).

Купіть квиток на 4 години і тоді дорога у дві сторони обійдеться в 4,2євро (замість 5,6€).

В багатьох містах в громадському транспорті є два типи квитків: разовий проїзд і квиток на час. Квиток “в одну сторону” – це разовий проїзд, квиток “на 90хв” – це на час.

Лайфхак 1-й: Квитки

Знайомство з містом стартує з вокзалу, кінцева зупинка автобусу (вона ж початкова, коли повертатись до аеропорту). Маленькі, акуратні будиночки в одному стилі, багато зелені довкола. Ми роззирнулись і пішли на другу сторону вокзалу. Просто йшовши вулицею, яка видалась нам центральною, ми дійшли до самісінького центру міста, по дорозі зустрівши піцерію, кафе з морозивом, два супермаркети й пекарню. Затамували подих, коли опинились в самому серці міста. 

Ми не одразу зрозуміли, що йдемо по проїжджій частині. Я відчувала себе наче на знімальному майданчику, це було схоже на парк в Дубаї Global Village (Всесвітнє село), де в мініатюрі побудовані різні будинки в національних стилях.

[Фото з Веце]. Ось подивіться самі. І невелике відео.

Місто спокійне, було малолюдно, з населення переважали люди похилого віку, яких зустріли і в ресторані, і в пекарні. 

В ресторані довелось платити готівкою, адже до оплати приймали лише картки платіжної системи Maestro

Здивувало ось що: в ресторані довелось платити готівкою, адже до оплати приймали лише картки платіжної системи Maestro (скільки подорожую Європою – таке вперше, щоб лише одна платіжна система була актуальною). Офіціантка розмовляла англійською, меню також було двомовним. Пообідали смачно!

В Німеччині досі читають паперові газети!

Звичним є зустріти стос газет на столику в ресторані, лоббі готелю чи просто у кав’ярні.

Супермаркет і пляшка.

 

Після обіду ми вирушили у супермаркет за водою. На наш подив – просто негазованої мінеральної води ми не знайшли, і пішли у другий магазин. Юху! Знайшли воду і ще прикупили солодощів в дорогу.

У літак воду брати не можна. Дозволяються лише рідини в ємностях до 100мл. Загальний об’єм рідин в ручній поклажі має не перевищувати 1л. 

Однак, воду можна купити в зоні Duty Free або ж на борту літака.

Ну і в багаж можна пляшку-другу води закинути =)

Вода у пластиковій пляшці. Безпосередньо в супермаркеті є автомат з прийому пластикових пляшок. Як ви знаєте, я за GO Green (свідоме споживання, роздільний збір відходів, вторинну переробку і тд.) і не могла впустити нагоду протестувати як працює автомат з прийому пластику.

Отож, я допила свою воду і повернулась до автомату. Пригледілась на наліпки, що є інструктажем.

Поклала пляшу. Автомат “з’ї” її і видав мені чек.

Я підійшла до каси, спитала у продавчині, вона ж касир, що мені з цим чеком робити. Вона провела мене на касу і видала суму, зазначену на чеку.

Одна пластикова пляшка об’єму 0,5 л вартує 25 євроцентів або ж 7,4грн.

До речі, ці ж 25 євроцентів ви платити додатково до вартості води. Отож, якщо вода коштує 40 центів, то на касі ви платити 40+25=65 центів.

Викидаєте пляшку – то це рівноцінно викиданню 25 центів. Ну що, скільки за сьогодні євро викинули?!

Ось так, в аеропорті можна долучитись до благодійності – занотували собі ідею для фандрейзингу?

В аеропортах часто розміщують скрині для збору пожертв. Найбільш поширена скриня – це збір грошей, така собі скриня міжнародної валюти. Туристи в яких залишився дріб’язок або бува і чимала решта коштів в національній валюті країни з якої вибувають – залюбки жертвують ці кошти.

Чому так?

Кошти не зажди можна обміняти у свою валюту (наприклад євромонети не обмінють в гривні), а можливо так співпали зірки, що у вас на руках 2000-3000 форінтів угорських і це саме там мить для благодійності =)

Підсумки прогулянки Веце (Weeze):

 

1. Містечко Веце варте уваги, особливо якщо здійснюєте пересадку в аеропорту Düsseldorf Weeze Airport (NRN). Краще ситно пообідати в місті, ніж булочкою (бейглом, сендвічем, круасаном) в аеропорту. Вартість обіду від 10€.

2. Подорож з Аеропорту Дюсельдорфа (NRN) до Веце вартує 4,2€.

3. Місто тихе, затишне і повільне, що створює відчуття прогулянки в мультику =)

4. З визначних пам’яток міста: костел святого Киріяка (римо-католицький храм),  площа Ринок, ЗООпарк, історичний музей.

5. Цікавитесь історичними фактами? Ось тут коротка історія міста Веце: https://www.weeze.de

 

Ну що ж – полетіли далі до Малаги!